CESTOVANIE   

NAŠE CESTY

Veľká noc v Locarne

Švajčiarske Locarno leží v talianskej časti Švajčiarska (Ticino) pri jazere Lago Maggiore. Je to priam kúzelné mestečko v údolí medzi alpskými vrcholmi. Unikátne je jeho podnebie, ktoré je subtropické a návštevníka prekvapia vonku vysadené palmy, napriek skutočnosti že sa lokalita nachádza v Alpách. Veľká noc v tejto lokalite je priam kúzelná, okolo jazera sú palmy, kvitnú tulipány, dozrievajú citróny a na okolitých kopcoch, lepšie povedané štítoch, je sneh. Skutočne kúzelný zážitok.

Veľká noc v Locarne

Pre státie odporúčame kemping Tamaro (www.campingtamaro.ch), ktorý je na brehu jazera a je vynikajúco vybavený. V období veľkej noci je výhodné kemping rezervovať vopred, napríklad cez internet. Kemp je veľmi čistý, sociálky priam luxusné, teplá (horúca) voda celý deň v cene poplatku za parcelu. Priamo v kempe je obchod a reštaurácia a je možné si objednať  rôzne služby, napr. masáž, wellness, lekára priamo do karavanu a podobne.

Státie je možné aj priamo v meste Locarno, je pre tento účel vyhradená jedna ulica skoro v centre mesta. Pri tomto státi však nie sú k dispozícii žiadne energie ani služby. Tento stellplatz je na ulici Via alla Lanca degli Stornazzi, celá ulica je vlastne stellplatz.

Do centra Locarna je to príjemná prechádzka, pešo približne hodinu, alebo na bicykli 15 minút. Okolo celého jazera sú cyklistické cestičky a bicykel je výborným dopravným prostriedkom aj po meste.

Pre informáciu, v tejto lokalite Švajčiarska sa hovorí taliansky, takže človek má pocit že je v Taliansku. Pre strávenie 2 - 3 dní môžem túto lokalitu vrele odporučiť, maximálna čistota, špičkové služby, kvalitná strava, krásne okolie, možnosť výletov do okolitých hôr, plavba po jazere, cyklistické aj pešie turistické trasy (perfektne značené), to všetko sú prednosti, ktoré človeku maximálne spríjemnia voľné chvíle.

 

Pozrite si film z našej návštevy

 

Fotogaléria

Veľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v LocarneVeľká noc v Locarne
KARAVAN.SK

TRNAVA

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka
Slovenská republika


KOŠICE

Haniska 483
04457 Košice - okolie
Slovenská republika