CESTOVANIE   

NAŠE CESTY

Orlie hniezdo

Orlie hniezdo je nepropagovaná atrakcia, nakoľko sa jedná o horskú chatu, ktorá bola postavená pre Hitlera. Je to chata na jednom končiari v Aplách, ktorú postavili “spolustraníci” pre Hitlera k jeho 50-tým narodeninám. Stavba je impozantná, najmä z pohľadu na jej miesto a potrebu vybudovať k nej cestu a posledný úsek 124 metrov vysekať do skaly šachtu pre výťah. Aj keď bol Hitler silne zápornou postavou dejín, predsa len toto stavebné dielo stojí za prehliadku. Okrem iného sú z neho nádherné výhľady na Alpy a pri dobrom počasí je vidieť aj Salzburg.

Orlie hniezdo

Poslednú časť cesty je potrebné absolvovať autobusom, nakoľko vybudovaná cesta je úzka a premávka je možná vždy iba jedným smerom. parkovisko pod chatou je malé, akurát pre pár autobusov. Ku chate “Orlie hniezdo” vedie turistický chodník, ale kto sa privezie autobusom, je v cene lístka aj výťah priamo do chaty. Výhodné je hore sa vyviezť výťahom a dole zostúpiť pešo. Z cesty dole sú nádherné výhľady. Pri vystúpení z autobusu hore pod chatou je potrebné nahlásiť čas odjazdu smerom dole. podľa môjho názoru si stačí nechať na prehliadku chaty a blízkeho okolia 1,5 hodiny.

Pri zastávke autobusov, ktoré vozia turistov k “Orliemu hniezdu” sú dve veľké platené parkoviská. Pre karavanistov je výhodné parkovať na neoznačenom parkovisku cca 800 metrov nad platenými parkoviskami. Za parkovanie sa neplatí a je tam možné bez problémov aj nocovať. K zastávke autobusov je to potom pekná prechádzka lesom. Pri príjazde smerom od Salzburgu je najprv neplatené parkovisko a až potom dve platené.

Po prehliadke “Orlieho hniezda” odporúčame navštíviť mestečká Berchtesgaden a Schönau am Königssee pri jazere Königssee. Obe mestečká tradične krásne, ako sme v Nemecku zvyklí. Parkovať je možné voľne, za benzínovou pumpou pri parkovisku pre autobusy je STLP pre 5 – 6 karavanov.

Po ceste domov je možné navštíviť Salzburg, prípadne zámok v Melku.

 

Fotogaléria

Orlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdo
KARAVAN.SK
KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka
Slovenská republika