CESTOVANIE   

NAŠE CESTY

Orlie hniezdo

Orlie hniezdo je nepropagovaná atrakcia, nakoľko sa jedná o horskú chatu, ktorá bola postavená pre Hitlera. Je to chata na jednom končiari v Aplách, ktorú postavili “spolustraníci” pre Hitlera k jeho 50-tým narodeninám. Stavba je impozantná, najmä z pohľadu na jej miesto a potrebu vybudovať k nej cestu a posledný úsek 124 metrov vysekať do skaly šachtu pre výťah. Aj keď bol Hitler silne zápornou postavou dejín, predsa len toto stavebné dielo stojí za prehliadku. Okrem iného sú z neho nádherné výhľady na Alpy a pri dobrom počasí je vidieť aj Salzburg.

Orlie hniezdo

Poslednú časť cesty je potrebné absolvovať autobusom, nakoľko vybudovaná cesta je úzka a premávka je možná vždy iba jedným smerom. parkovisko pod chatou je malé, akurát pre pár autobusov. Ku chate “Orlie hniezdo” vedie turistický chodník, ale kto sa privezie autobusom, je v cene lístka aj výťah priamo do chaty. Výhodné je hore sa vyviezť výťahom a dole zostúpiť pešo. Z cesty dole sú nádherné výhľady. Pri vystúpení z autobusu hore pod chatou je potrebné nahlásiť čas odjazdu smerom dole. podľa môjho názoru si stačí nechať na prehliadku chaty a blízkeho okolia 1,5 hodiny.

Pri zastávke autobusov, ktoré vozia turistov k “Orliemu hniezdu” sú dve veľké platené parkoviská. Pre karavanistov je výhodné parkovať na neoznačenom parkovisku cca 800 metrov nad platenými parkoviskami. Za parkovanie sa neplatí a je tam možné bez problémov aj nocovať. K zastávke autobusov je to potom pekná prechádzka lesom. Pri príjazde smerom od Salzburgu je najprv neplatené parkovisko a až potom dve platené.

Po prehliadke “Orlieho hniezda” odporúčame navštíviť mestečká Berchtesgaden a Schönau am Königssee pri jazere Königssee. Obe mestečká tradične krásne, ako sme v Nemecku zvyklí. Parkovať je možné voľne, za benzínovou pumpou pri parkovisku pre autobusy je STLP pre 5 – 6 karavanov.

Po ceste domov je možné navštíviť Salzburg, prípadne zámok v Melku.

 

Fotogaléria

Orlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdoOrlie hniezdo
KARAVAN.SK

TRNAVA

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka
Slovenská republika


KOŠICE

Haniska 483
04457 Košice - okolie
Slovenská republika