CESTOVANIE   

NAŠE CESTY

Víkend v Benátkach

Jednou z možností ako stráviť víkend je návšteva Benátok, ktorých vzdialenosť od Bratislavy je necelých 700 km. Je to vzdialenosť, ktorú je možné prejsť bez zastávky.

Víkend v Benátkach

V prípade, že by niekto chcel po ceste prenocovať, je výhodné využiť parkovisko pre karavany (stellplatz) neďaleko Villachu, čo je približne v polovici cesty. Tento stellplatz sa nachádza v obci Rosegg na ulici Schulweg  (46.590285, 14.020363) a je vzdialené od diaľnice 6 km, čo je skutočne minimálna odbočka. Státie je na tráve a je k dispozícii výborná reštaurácia. Na stellplatzi je elektrická prípojka aj servisné miesto pre vypustenie odpadu a načerpanie vody. Z Bratislavy je Rosegg vzdialený 420 km, čo je optimálna vzdialenosť pre denný presun obytným autom.

Ak využijeme stellplatz, druhý deň zostáva do Benátok už iba 265 km. Samozrejme ak cestujeme obytným autom do Benátok, nebudeme smerovať priamo tam. Je potrebné využiť vhodný kemping, z ktorého sa do Benátok pohodlne dostaneme. Ako optimálny a z nášho pohľadu najlepší je kemping Al Batéo Agricampeggio v Punta Sabbioni (www.albateo.it). Z tohto kempingu je iba 300 metrov do osobného prístavu odkiaľ nás loď zoberie priamo do Benátok a z lode vystúpime 100 metrov od centrálneho námestia San Marco. Kemping Al Batéo je prienikom medzi kempingom a stellplatzom. Je koncipovaný tak, že poskytuje dostatočne veľké miesta k parkovaniu (státiu) ktoré sú však užšie než bežné kempingové státia. Jeho cieľom je však poskytnúť kvalitné státie práve za účelom návštevy Benátok, nie je to teda bežný pobytový kemping. Čo sa týka veľkosti obytného auta, tak do dĺžky 9 m by nemal mať nikto problém. Pre návštevu Benátok je to skutočne dobré riešenie, v kempe je ticho a veľmi čisto. Sociálky tiež veľmi čisté. K dispozícii je naviac kuchynka. V kempe je obchod z domácimi agro produktami. Servisné miesto pre vypustenie odpadu je dobre prístupné aj pre väčšie autá.
 

Pozrite si film z nášho výletu

 

Fotogaléria

Víkend v BenátkachVíkend v BenátkachVíkend v BenátkachVíkend v BenátkachVíkend v BenátkachVíkend v BenátkachVíkend v BenátkachVíkend v BenátkachPonte di RialtoVíkend v BenátkachBazilika San Giorgio Maggiore
KARAVAN.SK

TRNAVA

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka
Slovenská republika


KOŠICE

Haniska 483
04457 Košice - okolie
Slovenská republika