CESTOVANIE   

NAŠE CESTY

Predĺžený víkend v Alpách - Zámok Neuschwanstein

Veľmi zaujimavo sa dá prežiť predĺžený víkend v nemeckej časti Álp v okolí obce Schwangau pri meste Fussen v Bavorsku. Okrem krásnej alpskej prírody sa nad obcou nachádza zámok Neuschwanstein, ktorý dal postaviť nemecký panovník Ľudovít II. Je to atrakcia svetovej úrovne a v Nemecku je to najnavštevovanejší zámok. Má prívlastok rozprávkový hrad a po jeho zhliadnutí s tým môžem súhlasiť. Neďaleko obce sa nachádza aj druhý zámok Hohenschwangau.

Predĺžený víkend v Alpách - Zámok Neuschwanstein

Pokiaľ sa vám podarí vyraziť vo štvrtok, urobte si prestávku pri jazere Chiemsee, kde na ostrove Herreninsel je ďalší zámok, ktorý dal postaviť Ľudovít II. Na ostrov premáva loď z mestečka Prien. Hneď vedľa prístavu je veľké parkovisko vhodné aj pre obytné autá. Na jednu noc nemá kemping význam. Je tam viacero kempov, ale tiež je možné prenocovať na parkovisku, alebo na neďalekom parkovisku pre karavany – cca 500 metrov popri vode od parkoviska v prístave.

V piatok sa dá pozrieť zámok na ostrove Herreninsel a poobede sa presunúť do obce Schwangau (cca 160 km). Potom máte k dispozícii celú sobotu. Ak vám po prehliadke zámku (zámkov) zostane čas, môžete využiť ďalšie turistické ponuky (lanovka, bobová dráha, …), alebo sa iba bicyklovať po krásnom okolí.
 

Odkazy na oficiálne stránky

Stránky zámku Neuschwanstein
Camping Brunnen
Camping a stellplatz Bannwaldsee

Predĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok NeuschwansteinPredĺžený víkend v Alpách - Zámok Neuschwanstein
KARAVAN.SK

TRNAVA

KARAVAN.sk s.r.o.
Seredská 247/4012
917 05 Trnava – Modranka
Slovenská republika


KOŠICE

Haniska 483
04457 Košice - okolie
Slovenská republika